O szkole

W Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Kowalskiego w Siedliskach uczy się obecnie 164 uczniów w 9 oddziałach: 3 szkoły podstawowej i 6 gimnazjalnych. Młodzież z terenu gminy ma zapewniony bezpłatny transport do szkoły. Nauka prowadzona jest na jedną zmianę. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się o godz. 7.30 i trwają do godz. 14.40.

DSC01022

Nasza szkoła nosi imię bł. ks. Józefa Kowalskiego – mieszkańca Siedlisk, który w obozie zagłady Auschwitz oddał swoje życie w obronie Różańca Świętego. W placówce zatrudnionych jest 21 nauczycieli, wszyscy z wykształceniem wyższym oraz dodatkowymi kwalifikacjami uzyskanymi podczas studiów podyplomowych. W szkole pracuje ponadto 4 pracowników obsługi.

Dysponujemy dużą  salą  gimnastyczną, nowoczesnym  kompleksem  boisk sportowych typu „ORLIK”, siłownią,  salą bilardową,  dwiema nowocześnie wyposażonymi pracowniami  komputerowymi. Dzieci i młodzież uczą się w estetycznych klasach, posiadających pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. Jesteśmy bezpieczną placówką  – całodobowo monitorowaną.

Uczniowie  mogą rozwijać swoje zainteresowania artystyczne w działającym przy szkole Klubie 4H, w anglojęzycznym kółku teatralnym. Ponadto w placówce działa LOP, SKS i prowadzone są różnorodne kółka przedmiotowe, podczas których uczniowie zdobywają wiedzę i doświadczenie, co przekłada się na sukcesy w konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim a nawet ogólnopolskim. Dzieci klas czwartych uczestniczą  w zajęciach na basenie, ucząc się technik pływania bądź doskonaląc style pływackie.

Priorytetem naszej placówki  jest wysoka jakość kształcenia. Wychodzimy z założenia, iż gruntowna wiedza, wyniesiona z gimnazjum, zaprocentuje na dalszym etapie kształcenia. Szkoła szczyci się bardzo wysokimi wynikami z egzaminów gimnazjalnych, które nasi uczniowie od wielu lat piszą lepiej niż ich koledzy z powiatu i województwa. Możemy się pochwalić m. In. najlepszym wynikiem z języka polskiego w całym województwie  w roku 2014. Wielu absolwentów naszego gimnazjum kontynuuje naukę w najlepszych rzeszowskich liceach i technikach. Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców. Staramy się wspierać ducha partnerstwa między uczniami i nauczycielami, między rodzicami a szkołą. Pragniemy wyposażyć  uczniów nie tylko w wiedzę, ale także w umiejętności  pozwalające sprostać wyzwaniom dorosłego życia.