Home » Z życia szkoły » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Archiwum

W dniu 4 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Miała ona na celu rozwinięcie u nich zainteresowań naukowych oraz pogłębienie ich wiedzy przyrodniczej.

Uczniowie zwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym mieli możliwość obejrzenia urządzeń prezentujących różne zjawiska fizyczne. Uzupełnieniem zwiedzania Ogrodu były warsztaty fizyczne, podczas których doświadczalnie, własnoręcznie wyznaczyli prędkość dźwięku.

Drugim punktem wycieczki były „Wioski świata-park edukacji globalnej” – jedyne takie miejsce w Polsce, ale i w Europie, gdzie różnorodne kultury znajdują się obok siebie. Wokół wielkoformatowej mapy świata powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów – tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo. Uczniowie mogli podziwiać oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata, a także poznać zwyczaje zamieszkującej tam ludności. Ponadto, wzięli udział w interaktywnych zabawach i quizach, które m.in. zwróciły ich uwagę na ubóstwo, w jakim żyją dziś mieszkańcy różnych miejsc na świecie.

Był to dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Fotorelacja…

B. Borowiec
M. Duda